Anne Sevgisinde Markalaşma Çabaları

12/05/2013 Pazar günü adına tüm annelerimizin Anneler Gününü en masum sevgi dilimizle kutluyoruz. Anne, her çocuğun bu hayattaki en büyük sığınağı, en yakın arkadaşı, doktoru, avukatı, mühendisi aslında her şeyidir. Senin mutluluğunu, başarını, sağlığını, isteklerini senden daha fazla düşünebilen tek  insandır. Fedakarlık kelimesinin anlamını yaratan kişidir. Kısacası anne hiçbir çıkarı olmadan sevendir.

Peki Anneler Günü reklamı yapan markalarımız annelerimizi karşılık beklemeden sevdiği için mi yaptılar ? Yoksa sadece marka bilinirliklerini artırıp, müşterinin değerlerine dokunarak onları markalarına yönlendirmek için mi ?

Müşteri memnuniyeti sektör tanımaksızın her şirketin şirket politikası edindiği bir tanım olmaktadır. Gelişen pazarda kalitenin ve markalaşmanın adımları müşteri istekleri ve memnuniyetleri üzerinden geçmektedir. Peki müşteriyi memnun etmenin gerçek amacı  nedir? Müşterimiz memnun mu olsun, yoksa müşteri memnuniyeti yoluyla karımız mı  artsın? Çok ince çizgi ile ayrılan bu iki amacın dallanması sonucu oluşan çalışmalarda asıl amacı çok açıkça görebiliriz. Şirket kar etmeyi amaçlarken,  müşteri memnuniyeti kavramı müşteriye verilen değer sonucu onun isteklerinin gerçekleştirilerek mutluluğunun sağlanmasını amaçlamaktır.

İndus Danışmanlık olarak düzenlediğimiz eğitimler arasında bulunan “Müşteri İlişkilerinde Mükemmeliyeti Yakalamak ” eğitimi ile kurumsal şirketlerin soğuk ve sevgisiz ortamdan sıcak ve samimi ortamlara geçişini sağlamaktayız. Böylelikle müşteri şirket için sadece kazanç sağlayabilecek bir objeden çıkıp iletişim sağlayabileceği bir kişiye dönüşmektedir. Eğitim sürecinden sonra çalışanların müşteriye bakış açısı değişmekte, artık onlar için müşteri samimi ilişkiler kurabileceği aileden biri olmaktadır. Bu eğitim ile kurumsal şirketlerde müşterimizin annesi bizimde annemiz hissi oluşmakta ve reklamları annelerin sevgisi ile can bulabilmektedir.

Bu yüzden Anneler Günü reklamlarında yalnızca müşterilerimizin duygularına dokunarak onların özel anlarını paylaşmamız ve onların gülümsemesinin değerinin bizim dilimizde de mutluluk anlamına geldiğini hissettirmemiz gerekmektedir. Bu duyarlılığa sahip olan reklamlar ve markalar görmek dileğiyle…