46 Yaşında Olmanın Faydaları

Her yaşın ayrı bir güzelliği ve sihri vardır. Yine de bugün yaşlardan 46😊 İş Hayatı penceresinden bakarak ne gibi faydaları varmış bu yaşın listeleyeyim istedim 46 yaşındaki ilk günümde😊

46 yaşındaysak, zaten misyonumuzu belirlemiş ve onu gerçekleştirmek için çalışıyoruzdur. Bu ciddi bir rahatlıktır. Öngördüğümüz vizyonlar ve belirlediğimiz hedefler misyonumuza hizmet etmektedir. Karşılaştığımız zorluklar, engeller ve yanlış insanlar hayatımızın tuzu biberi olmuştur. Misyonumuz bizi yolda tutar ve saydığımız bu konular canımızı sıkmaz olur, çünkü artık büyük resme odaklanmışızdır.

Kişisel Gelişim eğitimlerini tamamlamış (!), bununla birlikte bu tarz eğitimlerin her zaman güncellenmesi gerektiğini bilerek gelişime önem veren bir bakış açısına sahibizdir. Eğitimler alırız fakat bu yaşta misyonumuzu hayata geçirebilmek için gereken eğitimlere ağırlık veriyoruzdur.

Kendini yönetmeden, başkalarını yönetmenin manasız olduğunu zaten daha önceki yaşlarda keşfettiğimizden, odağımızda kendini yönetmek, doğru bir rol model olmak ve diğer insanlara katkı sağlamak vardır. Bilgiyi ve deneyimi paylaşmaktan en keyif aldığımız yaşlardır 40’lı yaşlar. 46 yaşında henüz 50 olmadan “ne kadar paylaşabilirsem o kadar değerliyimdir” diye düşünürüz. İçimizden “Bu 46, gerçekten şahane bir yaş” deriz.

İnsan 46 yaşında en verimli dönemi içerisindedir. Birikim ve tecrübe zenginliğini ortaya koyarak harikalar yaratmaktadır. Hele ki önceki yaşlarda “Kişisel Pazarlama”yı (Self-Marketing) öğrendiyse, doğru bir konumlandırma yaparak kendini daha iyi hissetmektedir.

İyi insanlar biriktirmişizdir hayatta ve bu güzel insanlarla yol alışımızı kolaylaştırırız. Değer yaratan ilişki yönetimi yapmışızdır önceki yaşlarımızda ve 46 yaşında çevremize daha fazla değer katabilecek ve değer görebilecek bir yaştayızdır.

Diğer yaşlarda edindiğimiz deneyimleri doğru kullanmaya çalışırken yeni deneyimleri heyecanla bekleriz. 46 yaşına kadar öyle insanlarla karşılaşmışızdır ki o insanlardan etik olmayı, dürüst çalışmayı, emek vererek başarmayı görmüşüzdür. Tabii bunların hepsi doğru insanlardan öğrenilmemiştir. Yanlış insanlar da bize öğretmiştir. Hayat dersi dediklerimiz “nasıl olunmaz”larla deneyimlediğimiz bir süreç artık geride kalkmaktadır. İnşallah😉

Yaş 46, aynı zamanda iş – hayat dengesinin oturduğu ve hobilere, özel zevklere daha fazla vaktin ayrıldığı keyifli bir zamandır. Misyonumuzu destekleyebilecek özel uğraşlar için, insanlara katkıyı çoğaltabilecek sosyal sorumluluk çalışmaları için vaktimiz vardır. İnsanlığımızdan keyif aldığımız bir yaştır 46😊

Bu yaşta olmanın başka bir faydası daha var; iyi olduğumuzu düşünürken daha iyi olabileceğimizi biliyoruz. Daha iyi bir versiyonumuz için enerjimiz – umudumuz – hayallerimiz var. Daha gidecek çok yolumuz ve başarılı olacağımız pek çok alan var.

Her yaşın farkında olmak ve sihrini hayatımıza katabilmek dileklerimle…

Efsun YÜKSEL TUNÇ