Yönetimde Çığır Açan Fikirler ve Gurular

Kişisel yaşantılarımızda olduğu kadar iş dünyasında da değişimin kaçınılmaz olduğu durum ve dönemler vardır. Değişim, doğası gereği ilk etapta insanları ürkütse de, zamanı gelip olumlu sonuçlar alınmaya başlandığında herkes çekilen sıkıntılara değdiğini anlar. İşte o zaman gelene kadar hem doğru sonuçları alacak şekilde süreci idare etmek, hem de öngörülü bir yönetici olarak insanların bu değişimlere olabildiğince çabuk adapte olmasını sağlamak sizin görevinizdir. İhtiyaç duyulan kritik sorulara verilen yanıtlarla dolu olan bu kitap, tüm yöneticiler için etkili bir rehberdir.

İş dünyasında yönetim başarısı, çığır açan fikirlerin ve bunların gündeme getirdiği yeni kavramların üzerinde yükselmiştir. Bu fikirlerin en parlakları “yönetim guruları” diye bilinen kişilerce ortaya atılmıştır.
Yönetimde Çığır Açan Fikirler ve Gurular, okuyucuyu yıllar boyunca iş dünyasındaki değişimlere yön vermiş yönetim fikirleri arasında, öğretici bir tura çıkarıyor.

  • Son yüz yıl içinde iş yönetimini en çok etkilemiş yüzden fazla fikir
  • Bu fikirlerin oluşumunun kısa tarihçeleri
  • Gündeme gelen kavramlarla ilgili kısa açıklamalar ve ek okuma önerileri
  • Geçmişte ve günümüzde iş dünyasındaki en etkili elli yönetim gurusu

Tim Hindle’ın İkinci Kısım’da yer verdiği yönetim düşünürleri arasında, “Meşhur Beşli”nin, Peter Drucker, Douglas McGregor, Michael Porter, Alfred Sloan ve Frederick Winslow Taylor’ın ve birçok Amerikalı yöneticinin yanı sıra, İngiltere, Japonya, Hindistan, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerden de yirmiden fazla isim bulunuyor.

İş yönetiminde çığır açan fikirler ve düşünürler hakkında son derece kullanışlı bir başvuru kaynağı.