Çevre İçin Sosyal Sorumluluk Projeleri

Indus Consulting, çevreye duyarlı çalışanlar yaratma hareketini başlattı ve tohumların toprakla buluşmasına destek vermeye devam ediyor.

Kuruluşunun 10. Yıldönümünü kutlayan Indus Consulting, 2011 yılında başladığı 3 farklı sosyal sorumluluk etkinliğini devam ettiriyor. Kullanılmış eğitim dökümanlarını geri dönüşüme göndererekağaçları doğaya gönderen firma, “Yeşil Çalışanlar Yaratmak” seminerini 100 kurum ile ücretsiz olarak paylaştı ve paylaşmaya devam ediyor. Yeşil Çalışanlar, isimlerini, kaynakları etkin bir şekilde kullanarak, çevreye duyarlı davranarak, su, kağıt ve elektrik tasarrufu yaparak kazanıyor.

Indus Consulting, her program sonrasında katılımcıları ile “Küresel Isınmaya Karşı Bireysel Önlemler”, “Afete Hazırlık Planı” ve “Bitkisel Yağlardan Biodizel Yakıta”, konularında bilgilendirmelerini paylaşıyor.

Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren insan kaynakları yönetimi firması,  100.000 tohum toplanması ve gelecek nesillere miras bırakılması temennisi ile Indus Korusunun oluşturulması faaliyetlerini de sürdürmeye devam ediyor.

Gerçekleştirilen çevre çalışmaları ile ilgili bilgi veren Indus Consulting Kurucu Danışmanı M. Efsun Yüksel Tunç; “Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak, bugün hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız ve sorumluluk almalıyız.” dedi.

2001 yılından beri sektörde faaliyet gösteren Indus Consulting, 4 farklı alandaki etkinlikleri içeren 10.Yıl Projesi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Projenin bir ayağını oluşturan çevre etkinliklerinin devamında, müşteri etkinlikleri, sosyal sorumluluk etkinlikleri ve çalışan etkinlikleri yer almıştı.