7 Dahi CEO – Jeffrey A.Kromes

JEFFREY-A-KRAMES-7-DAHI-CEO

Haftanın kitap önerisi: “7 Dahi CEO – Jeffrey A.Kromes.”

Onlar Dünya’nın En Büyük CEO’ları Bill Gates, Jack Welch, Michael Dell, Andy Grove, Herb Kelleher, Sam Walton, Lou Gerstner .

7 Olağandışı CEO’dan İş Dünyasında Zirvede Olmanın Sırları Yedi Dahi CEO kitabı günümüzün en etkin CEO’larını ve onların taktik, strateji ve hamlelerini ele alarak iş dünyasında başarılı olmanın anahtarını vermektedir.

Bill Gates çalışanlarının içgüdülerine güvenerek, Microsoft’u başarılı bir işletim ve yazılım şirketine nasıl dönüştürdü? Michael Dell işletmesinin merkezine müşteri ilişkilerini yerleştirerek bir bilgisayar devini nasıl yarattı? Andy Grove, piyasa tehditlerini aşıp, bu tehditleri ‘paranoyalık’ dediği tutumla Intel’in rekabet avantajına nasıl çevirdi? Jack Welch General Electric firması içinde bir bilgi kültürü yaratıp, sonuçları ödüllendirerek GE’yi nasıl güçlendirdi? Herb Kelleher’in küçük şirket kültürü yaratmak için koyduğu olağandışı kurallar Southwest’i nasıl büyüttü? Dünyanın en büyük ve ünlü perakende zinciri Wal-Mart’ın kurucusu Sam Walton başarısını neye borçlu? IBM’den Lou Gerstner şirketi ‘çözümler’ üzerinde odaklayarak nasıl büyük başarılar elde etti?

Klaus Kleinfield, Siemens Corp. Başkanı ve CEO’su. Sel gibi ortalıkta yayılan CEO biyografilerine yetişemeyenler ve zaman bulmayanlar için, kitap bu CEO’ların düşüncelerinin bir özetini vermektedir. Fakat her şeyden önemlisi, iş dünyasının bu CEO’lardan öğreneceği çok şey var.

Christopher A. Barlett, Harvard Business Schools!