Müşteriler Eğitim Almalı!!!

“Hocam, hep biz mi empatik olacağız? Biraz da müşteriler empatik olsun!”

“Müşterileri nasıl daha iyi anlayıp analiz edeceğimizi düşünüp duruyoruz, kendilerini açıkça ifade etseler olmaz mı?”

“Müşterilere ‘Nasıl Daha İyi Bir Müşteri Olunur?’ eğitimi vermek lazım!”

“Hocam bir gün bu eğitime müşterileri de çağıralım, biraz da onlar dinlesinler!”

 

Biz inanıyoruz ki, bir gün gelecek “Müşteri İlişkileri ve Etkili İletişim” programlarında artık bu soruları duymayacağız!

Müşterinin sadece bizden ürün veya hizmet satın almaya gelen kişiler olmadığını, omuz omuza çalıştığımız ekip arkadaşlarımızın ve yöneticilerimizin de iç müşterimiz olduğunu fark ettiğimiz zaman her şey bambaşka olacak!

Müşteri İlişkileri programında paylaşılan empati, hoşgörü, saygı, açık iletişim gibi unsurların sadece müşterilerde değil, hayatımızın her alanında işe yaradığını fark ettiğimiz gün daha güzel bir dünya yaratılacak!

Her zaman hatırlamamız gerekir ki, hayatımızın farklı alanlarında aslında bizler de birer müşteriyiz! Sabah ekmeğini alırken, alış verişini yaparken, ofisteki arkadaşınızdan bir iş talep ederken, sevdiklerinle oturup kahveni içerken aslında sen de müşterisin.

Bir başkası için biz de aslında müşteriyiz!

Bu değişimi kendimizde başlatalım, “Nasıl Daha İyi Bir Müşteri Olunur?” sorusunun zihinlerdeki cevabı biz olalım 🙂

Dünyayı değiştirmek isteyen önce kendini değiştirsin.

Sokrates

Esra Yuksel hakkında 11 makale
Indus Danışmanlık ofisinin sakin gücü, İdari İşler Müdürümüz… Keyfimizin yerinde kalması için ikramlarda bulunur, gün içinde bizi sürpriz motivasyon etkinlikleriyle motive eder. Her zaman güleryüzlü oluşu, bazen bizi kırmamak için yaptığı fedakârlıklar ve çekingen tavırlarıyla gönlümüzde yer eder. Kedilere düşkünlüğüyle tanınır, Kedi Dergisi’nin sıkı takipçisidir. Önerilerimizi ve dileklerimizi dikkate alır ve gerçekleştirir. Yönetici olduğunu bize hissettirmez aynı zamanda operasyona da destek vererek zor zamanlarımızın kurtarıcısıdır. Tüm Indus çalışanlarının danışma noktasıdır.