Indus’ta Eğitimin Tadı Başkadır…

Milattan önce 3000’li yıllarda kurulan Indus Uygarlığı, ışığıyla dünyayı aydınlatmış ve insanlığın gelişim sürecine katkı sağlamıştır. Bilginin ve ışığın insanları diye anılan Induslular, bize de Indus ismini seçmemizde ilham kaynağı olmuştur. Indus Danışmanlık olarak bilgi paylaşımının ve aydınlığın daim olması adına gün geçtikçe artan enerjimizle çalışmaya devam ediyoruz.

Misyonumuz, farkındalık yaratmak, değişim için isteklendirmek ve bu sayede birey ve kurumların hedeflerine ulaşmalarını sağlamaktır. Misyonumuza hizmet edecek ana faaliyet konularımız Yönetim ve Eğitim Danışmanlığıdır.

Eğitim Danışmanlığında 500’e yakın gelişim ve değişim konusuyla sektör lideriyiz. Mahmut Hoca’nın dediği gibi öğrenmenin ve bilginin olduğu her yer okuldur ve bizim eğitimlerimizi sunmamız için kurum içi, dışı, online, e-öğrenme gibi her platform Indus Bilgi ırmağının akmasını sağlamaktadır.

Eğitimlerimizi sunarken “Eğitimin Tadı Başkadır…” diyoruz. Çünkü amacımız kişilerin bilgilenmeyi, gelişmeyi ve değişimi bir zorunluluk olarak görmelerindense keyifli bir süreç olarak deneyimlemelerini sağlamak, öğrenmeyi sevdirmek ve bu süreçte öğrenilenlerin iş ve günlük yaşamlarına hızlı bir şekilde aktarmalarını sağlamaktır.

Yüz yüze, online ve hatta e-learning olarak yürüttüğümüz bütün eğitimlere kattığımız tat ile kişilerin bu keyif veren süreci tekrar deneyimlemek istemelerini sağlıyoruz. Hem Playful hem de Mindful olarak tasarladığımız öğrenme deneyimleriyle, öğrenmeyi hem daha eğlenceli hale getiriyoruz hem de interaktiviteyi artırıyoruz. Playful yaklaşımımızda uygulamaya dönük aktarımlar ve pratik bilgi paylaşımlarıyla öğrenilenlerin kalıcılığını artırıyor, insan odaklı ve ilham verici bir eğitim süreci tasarlıyoruz. Böylelikle eğitimin tadı başkalaşıyor. Lezzetli bir hal alıyor. Eğitimlerimizi nakış gibi işleyerek ve güvenli bir yolculuk sunarak zihne hitap ettiğimiz Mindful yaklaşımımızda esas olan sofistike, sonuç odaklı ve yapılanmış bir süreci paylaşmak ve tat bakımından çok zengin, deneyim bakımından oldukça geliştirici bir süreçte katılımcıların öğrenmesini sağlamak.

Öğrenmeye, değişime ve gelişime açık, kendileri ve çalıştıkları kurumlar için fark yaratmak isteyen ve toplum bilgi & deneyimini artıran bireyler oluşturmanın yolu eğitimleri tatlandırmaktır. Çok özel deneyimlerle tasarlanmış eğitim yolculuklarımızda eğitimlerin tadı damaklarda kalıyor. O yüzden biz Indus’ta eğitimin tadı başkadır diyoruz…

M.Efsun Yüksel Tunç