Indus Consulting, “Kitap Danışmanlığı” Projesi İle Sizleri Kitapların Sihirli Dünyasına Yolculuğa Çıkarıyor!

Indus Consulting, “Kitap Danışmanlığı” Projesi İle Sizleri Kitapların Sihirli Dünyasına Yolculuğa Çıkarıyor. Indus Consulting “Kitap Danışmanlığı” yaparak ve “Kitap Reçetesi ” yazarak okuduklarımızdan öğrenmeyi daha eğlenceli hale getiriyor. Gelişim Programlarında çeşitli teknikler kullanan Indus, bunlara bir yenisini daha ekledi. Victor Hugo’nun “Bilge kişiler hayatın dertlerine çareyi kitaplardan bulurlar” sözünden yola çıkarak, kitaplardan öğrenmeyi daha eğlenceli ve etkili hale getirmek için Temmuz 2009 itibariyle Kitap Danışmalığı ve Kitap Reçetesi projesini hayata geçirdi.

Kitap reçetesi ; okuyucuların kendilerine yatırım yapmak istedikleri konularda kitaba ihtiyaç duyduklarında ve/veya kitaplar arasında seçim yapmakta zorlandıklarında destek sunmak adına yapılan bir çalışmadır. Bu uygulamayı yaparken 5000’in üzerinde kitaptan faydalanır.

“Kitap reçetesi ” insanların kendilerini geliştirme yolunda attığı adımları kolaylaştırmak için tasarlanmış eğlenceli bir Indus Consulting projesidir. “Kitap Reçetesi ” şekilde aynı bir ilaç reçetesi gibidir; ihtiyaç ve beklentiler daha farklı, çözümler ise daha keyiflidir.

Kitap reçetesi için üç alanda öneri desteği vermektedir:

 Kişisel Gelişim

 Yönetim, Strateji ve Sistem

 Pazarlama, Satış ve Hizmet

Ayrıca kitap reçetesindeki kitaplardan birini alıp fotoğrafını çekerek Indus Consulting ile paylaşanlara bir kitap da hediye edilmektedir. Indus Consulting kurucu danışmanı M. Efsun Yüksel TUNÇ Projeyle ilgili şu sözleri dile getiriyor: “Indus, farkındalık yaratmak, değişim için isteklendirmek, bu sayede birey ve kurumların hedeflerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla kuruldu.

Bazen insanlar belirli konularda daha yetkin kişilerden tavsiyeler almak isterler. Fakat onlara ulaşmak çok da kolay olmayabilir. Indus Consulting de bu boşluğun farkında bir şirket olarak insanların sorularına cevap bulmalarını kolaylaştırmak için bu projeyi geliştirmiştir. Proje, profesyonel eğitim ekibi tarafından size en uygun olan kitapların seçimi ve önerisi yapılarak işlemektedir.”

Indus Consulting, 20 kişilik Indus ekibi Barbaros Bulvarı’ndaki ofislerinde hizmet vermekte. Kurum, bilgiyi paylaşmak ilkesiyle yola çıktığı 2001 yılından bu yana “Eğitimin tadı başkadır.” sloganıyla bireylerin ve şirketlerin ihtiyaçlarına yaratıcı çözümler buluyor.