Eğitimin Tadı Başkadır!

Uzayın bilmediğimiz derinliklerinden, Dünya’dan tam 6,4 milyar km uzağında çekilmiş bir fotoğraf düşünün. Dünya, karanlığın içinde beliren soluk mavi bir noktadır. O soluk mavi noktanın yer çekiminde nefes alan insanoğlu, hala kendi yaratılışını çözme ihtiyacı içindedir.  Gözlerinin hissettiği her detaya yeni bir anlam kazandırmak hiç de kolay bir iş değildir. Üstelik insanoğlu bu işi tam 3 milyon yıldır yapıyor. Zihninde canlanan yeni sorulara yepyeni cevaplar buluyor. Yanıtı bulup arkasına yaslanmak üzereyken “Ah!” yeni bir soru işareti daha beliriyor zihninde. Kimi zaman tam “Buldum!” diyecekken nefesi tükeniyor. Bir nesil, bir sonraki nesle bulduğu cevapları iştahla anlatıyor. 3 milyon yıldır soluk mavi noktayı adımlayan biz insanoğulları ve insankızları, kendimize dürüst olalım. Hala çok az “şey” biliyoruz. Öyle ki; kendi galaksimiz dışına çıkabilmiş değiliz. Kendimizi tanıma sınırlarına biraz daha yaklaşıyoruz sadece. Artık nesillerin yeni yetişen yavrularına aktaracak daha çok bilgisi var. Bu bilgiler çoğunlukla kitaplarda kimi zaman filmlerde ve son dönemde web sitelerinde karşımıza çıkıyor. Böylece bizim neslimizde bilgi kendini kimi zaman enformasyona kimi zaman eğitime dönüştürüyor.

Eğitimin tadı başkadır. Peki ya siz eğitimin tadına baktınız mı?

Eğitim, kişinin donanım kazanması için sabır ve emek gerektiren bir süreçtir. Bu sürecin uzman isimlerle, kaliteli verilerle ilerlemesi gerekir. Kaynak, eğitimin en önemli öğesidir. Günümüzde kaynağı belli olmayan sonsuz bir veri akışının içinde boğulmak üzereyiz. Doğru bilgiyi bulmak ve bu bilgiye dayanarak kişisel gelişimi sağlamak; gittikçe zorlaşıyor. Indus Danışmanlık’ta insanoğlunun 3 milyon yıllık arayışı sistemli, düzenli ve doğru yapıtaşları çerçevesinde varoluşa dönüşüyor. Eğitim, insanın genlerinde yatan açlığı uyandırıyor. İnsan, öğrendiği her bilgiye bir yenisini ekleme tutkusuyla yaşıyor. Yaşamına anlam kazandırmaya devam ediyor. Okunan her kitap, öğrenilen her bilgi yeni bir bakış açısına dönüşüyor. Dünyayı bir bütün olarak görüyor, kendini anlıyor, toplumu değiştirme öncülüğüne soyunuyor. Karanlığın içindeki o soluk mavi noktayı eğitimin tadıyla aydınlatmaya ne dersiniz?

Indus Danışmanlıkla eğitimin sonsuz dünyasına adım atın. Duyduğunuz her cümlenin tadı damağınızda kalsın.

Tugce Icozu hakkında 7 makale
Indus Danışmanlık’ın sıra dışı zekâsı… Ofis’te her zaman dikkat çeken sohbetleriyle bizleri neşelendiren ve bilgilendiren Halkla İlişkiler ve Sosyal Medya Uzmanımızdır. Nefis Türk kahvesi ile bizi her gün büyüleyerek gün içinde uyanık ve enerjik kalmamıza destek olur. Araştırmacı ruhu ile Indus Danışmanlık’a her gün yeni bilgiler katar.