Evden Verimli Çalışmak

Evden Nasıl Etkili çalışır? Yazı dizisinde geçen hafta söz verdiğim gibi Fortune 500’e göre Evden Çalışma Dostu Firmalar araştırmasından örnekler paylaşıyorum.

•Amazon.com Inc. dünya çapında yaklaşık 750.000 işçi istihdam ediyor ve bunların çoğu kendi ev ofislerinden çalıştığını bildiriyor. Çalışanların kendilerini ait hissetmeleri için misyon ve vizyonu bağlam olarak kullanıyor.

•Dell Inc. Hem ofiste hem de uzaktan çalışmayı içeren esnek işler sunuyor. Sıkıştırılmış çalışma haftaları gibi çalışan dostu avantajlarıyla tanınıyor.

•Humana Inc. Amerikanın üçüncü büyük sağlık sigortası şirketidir. Hem sahada hem de evden çalışan yaklaşık 50.000 kişiyi istihdam ediyor. Human Skills – Beşeri Becerileri geliştirerek çalışan bağlılığını sağlıyor.

•Aetna Inc. Fortune 500’deki sağlık şirketlerinden biridir. Çalışanların şirkette bir yıl geçirdikten sonra evden çalışmasına izin veriyor.  Evden çalışan çalışanlar, şirketteki olaylara bağlı kalmalarına ve ekip arkadaşlarıyla iletişimi sürdürmelerine yardımcı olacak kapsamlı teknolojiyle erişimin keyfini çıkarır.

•American Express Co. evde tam zamanlı, yarı zamanlı, geçici ve sözleşmeli işler sunar. American Express , çalışanları için güçlü bir iş – yaşam dengesi sunar ve kişisel gelişimi teşvik eder .

•Salesforce.com Inc. Fortune dergisi tarafından çalışılacak ilk 100 şirket arasında ve Forbes tarafından dünyanın en yenilikçi şirketlerinden biri olarak seçildi. 49.000’den fazla ekip üyesinin çoğu evden çalışıyor. Teknoloji ve sürekli iletişimi bağlam için kullanıyorlar.

•Xerox Corp. evde çalışma pozisyonlarına sahiptir ve tesis içi çalışanlarının çoğu için esnek planlama sunar. Çalışanların kendilerini ait hissetmeleri için sürekli – etkili – teknolojik iletişimi ve başarılı bir iş – yaşam dengesini çalışanlarına sunar.

M.Efsun YÜKSEL TUNÇ