En İyi İşveren Olmak İçin Biz Neler Yapıyoruz? -3 İlham Vermek için Indus’a ait 4 Yöntem

En iyi işveren araştırmalarındaki önemli kriterlerden biri çalışana ilham olmaktır. Indus Danışmanlık olarak biz de birlikte çalıştığımız, ortak hedefler için beraberce koştuğumuz ekip arkadaşlarımıza ilham vermek için neler yaptığımızı paylaşmak isteriz.

•Indus Uygarlığı

•Indus isminin nereden geldiğini, neden seçildiğini paylaşıyoruz. Indus Uygarlığının Indus Danışmanlığa nasıl ilham verdiğini ve verebileceğiniz aktarıyoruz. Bilginin ve ışığın insanları diye anılan Indus Uygarığının insanlarından feyz alınmasını hem görsel malzemelerle hem de sözel anlatımlarla paylaşıyoruz.

•Indus Geleneksel Organizasyonları

•Her aya en az bir tane olacak şekilde gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarla hem ekip olmanın keyfine birlikte varıyoruz hem de doğru mesajları paylaşabilmek için ortam oluşturuyoruz. Mart ayında «Kadınız Mutluyuz Organizasyonu», 19 Mayıs’ta «Yürüyüş ve Piknik Organizasyonu», Haziran ayında «Indus Babaları Buluşması ve Tavla Partisi», Ekim ayında «Hayvanlarla Dostuz Organizasyonu» gibi organizasyonlarla yaratıcı ve sorumlu birey olabilme adına ekip arkadaşlarımıza ilham veriyoruz.

•Günlük Kapı Yazıları

•Ekibimizin her gün ofisten içeri girerken o günün anlam ve önemini belirten özel bir mesajla karşılaşmalarını sağlıyoruz. Bu mesaj o gün aramızdan birini motivasyonunu yükseltmek için olabilir, Nazım’dan bir şiirle Dünya Şiir Gününü kutlamak için de olabilir. Hedefimiz minik dokunuşlarla insanların nasıl değişebileceği noktasında çalışanlarımıza ilham vermek.

•Masalarda Doğru Kelimeler

•Hedefimiz hep birlikte olumlu – çözümcü – yapıcı olmak, bunun için dilden başlayarak davranışa doğru bir yolculuğa çıkılması için Indus’un tüm masalarında doğru ve kanatlandırıcı etkisi olan kelimeleri paylaşıyoruz. Dildeki değişimin kişisel hayat ve ilişki yönetimindeki fark yaratıcı etkisini birlikte izliyor ve birbirimizden ilham alıyoruz.

Bu 4 Yöntemin dışında kullandığımız 6 farklı Indus’a ait özel yöntem daha var. İlham vermenin klasik yöntemleri de tabi ki kullanıyoruz. Bununla beraber 360 derece hayat yönetimi bakış açımızı destekleyecek farklı yöntemleri de kullanmaya özen gösteriyoruz. Çünkü hayat işin dışında da devam ediyor ve aldığımız ilhamlar verebileceğimiz ilhamları zenginleştiriyor.

M. Efsun YÜKSEL TUNÇ