Eğitim Takip Sistemi Dediğimiz…

Öğrenme, bireyin bilgiyi algılama, kaydetme, hatırlama ve kullanma süreci olarak tanımlanır. Öğrenmeyi kolaylaştırıcıları bilmek ve uygulamak bu sürece çok büyük bir katkı sağlamaktadır.

Indus Danışmanlık olarak verdiğimiz eğitimlerde, bilginin katılımcılarda kalıcılığını ve hayatlarına katkı sağlamasını önemsiyoruz. Bu nedenle eğitimlerimizin hemen ardından Eğitim Takip Sistemini (ETS) işletmeye başlıyoruz.

Uzun yıllardır sunduğumuz ve eğitimlerimizi seçilir kılan nedenlerden biri olan bu hizmet ile amacımız, tekrar yaparak unutmanın önüne geçmek, öğrenmeye teşvik etmek, öğrenilenlerin iş & sosyal hayatta uygulanabilmesi için pratik bilgileri paylaşmak ve kalıcı öğrenmeyi sağlamaktır.

Bunu nasıl mı yapıyoruz?

Eğitimden hemen sonra katılımcılara ulaştırılmak üzere eğitimin sunumunu paylaşıyoruz. Ardından eğitimi takip eden 6 ay boyunca düzenli periyotlarda, eğitim konusu ile alakalı makaleler, videolar, bilgi takvimi ve kitap reçeteleri gibi farklı öğrenme araçlarını katılımcılarımıza sunuyoruz. Egzersiz listeleri, vaka örnekleri, mini soru setleri göndererek etkileşimde kalıyoruz. Konuya ve projeye göre değişmekle beraber Eğitim Takip Sistemi kapsamında koçluklar, kahve sohbetleri ve online toplantılar yaparak katılımcıların içselleştirmelerine destek oluyoruz. Katılımcılardan gelen olası soruları Indus Eğitmenleri olarak yanıtlıyor ve geri bildirimlerini değerlendirerek öğrenme yolculuklarını keyifli hale getiriyoruz.

Bilgiler, düzenli ve aralıklı tekrarlar sonucunda uzun süreli hafızaya aktarılır. Uygulamaya alınması ile de kalıcı hale gelir. Eğitim Takip Sistemi hizmetimiz ile bilgilerin uzun süreli kalıcılığını sağlamakla beraber, katılımcılarımızı destekleyerek eğitimlerin interaktifliğini eğitim sonrasında da devam ettiriyoruz.

Eğitim yatırımlarınızın geri dönüşünü artırabilmek ve Eğitim Takip Sistemi / ETS hakkında daha detaylı bilgi almak için info@indus.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz. Sorularınızı yanıtlamaktan ve bu özel hizmeti sizlere de sunmaktan mutluluk duyarız.