Aiesec Zamanı Etkili Kullanmak İçin İlk Adımı Attı :)


 

1 Aralık 2011 tarihinde Aiesec’teydik.

Hayatımızda sahip olduğumuz en değerli hazine olan “Zaman” kavramı üzerinde konuşmak ve zamanı etkili kullanma tekniklerini paylaşmak için Aiesec’de öğrencilerle bir araya geldik.

İlk adım olarak, öğrencilerin 1 gün içersinde zamanlarını nasıl harcadıkları üzerinde düşünmelerini sağladık… Sınavlar, ödevler, toplantılar, tez yazımı derken bu yoğunlukta zamanlarını ne kadar etkili kullandıkları hakkında farkındalık yarattık.

Hiç düşündünüz mü? Harcadığınız zamanı yerine koyabiliyor musunuz?

Zaman, akıp gidiyor, her geçen saniyede daha da eksiliyor hayatımızdan. Her gün 24 saatten geriye doğru azalıyor, sonra tekrar başa sarıyor ve yine aynı şekilde devam ediyor.

Zamanı ne geri alabiliyoruz, ne o anı tekrar yaşayabiliyoruz ne de depolayıp saklayabiliyoruz. Peki, durdurabiliyor muyuz? Keşke bir zaman makinemiz olsaydı da hepsini başarabilseydik…

Kontrol edemediğimiz, karşısında aciz ve savunmasız kaldığımız tek kaynak belki de zaman. Zamanı kontrol edemiyorsak, ne yapabiliriz? Kendimizi kontrol ederek zamanımıza hâkim olabiliriz.

Öncelik planlaması yaptırarak, günün hangi saatlerinde enerjilerinin doruk noktasında olduğunu analiz ettirerek, hangi işleri hangi saatlerde yapmalarının verimliliklerini artıracağı üzerinde durduk.

Aiesec’ de zamanın kıymetini bilen öğrencilerle “zaman yönetimi” üzerinde konuşarak keyfili bir gün geçirdik…

Aiesec öğrencileri artık zamanlarını etkili bir şekilde kullanarak, geleceklerini ise planlayarak yollarına devam ediyorlar…

Melisa Kuyumcu hakkında 5 makale
Indus Danışmanlık’ın neşeli Danışmanları’ndan… Yeni fikirleriyle bakış açılarımızı genişletir. Indus Danışmanlık çalışanlarına ciddiyetin samimiyetle buluştuğu anlar yaşatır. Çoğu zaman gülüşümüzün sebebi olur. Hoş sohbeti, gelişmiş moda anlayışı ile ofisimize renk katan isimlerden biridir. Çalışmaları ile yeni anlayışlar, ofisimizin kapısından içeri gelir.